Logo

Juju Noda

the racing wunderkind who relies on her Adria Sonic

Při závodu na okruhu Imola v rámci šampionátu Zinox F2000 Formula Trophy jsme si povídali s Juju Nodou, mladičkou japonskou závodnicí a hvězdou Formule 2.

Ahoj Juju, je ti teprve 17, ale už jsi velmi úspěšnou profesionální závodnicí. Kolik ti bylo, když jsi poprvé nakoukla do světa závodů?

Ahoj Chiaro, ráda tě poznávám. Svou vášeň pro rychlost a motory jsem objevila, když mi byly 3 roky. Táta mi tehdy dal mé první závodní auto a já jsem hned vyrazila na závodní trať.

Tvého otce, který je úspěšným pilotem Formule 1, zná každý. Dá se říci, že on byl tím, kdo ti předal vášeň pro automobily a závodění?

Samozřejmě! Pamatuji si, že když jsem byla mladší, často jsem ho sledovala, jak závodil na okruhu, a říkala jsem si, jaká je to paráda. Nemohla jsem se dočkat, až nastartuji motor a budu moci závodit s ostatními.

Kdybys nám měla poradit, co by se ještě dalo zlepšit?

Upřímně? Určitě bych zvětšila kapacitu chladničky, ve volitelné výbavě by mohla být nějaká větší, abych měla kam uložit všechno to jídlo, co máma nakupuje. Ona je náš rodinný šéfkuchař!

Díky Juju, že ses nám dala nahlédnout, jak žijí závodní jezdci. Přejeme hodně štěstí, ať se ti v závodech daří a překonáváš své rekordy. A také ať máš vždy ty nejlepší vozy.

Díky, Chiaro. Budu se o to snažit na všech závodech, na které vždy dorazím svým věrným Sonicem.

Mezi jednotlivými závody se přemisťuješ ve svém Sonicu, který by se dal nazvat tvým domovem. Jak sis si vůz upravila, aby vyhovoval tvým potřebám?

Sonic je v každém smyslu slova skutečně mým mobilním domovem.

Interiér jsem vlastně ani moc neupravovala. Soustředila jsem se spíše na exteriér, který je ozvláštněný nálepkami s mou karikaturou a mými symboly, aby byl okamžitě rozpoznatelný a jednoznačně unikátní.

Co máš na tomto obytném vozu nejraději?

Co na Sonicu rozhodně oceňuji, je velký obytný prostor a velmi komfortní interiér, kde se po závodech skvěle odpočívá.

Pak mám taky ráda výsuvná a skládací sedadla. Když mě přijede navštívit celá rodina, je nás opravdu hodně a díky pohodlnému Sonicu můžeme všichni sedět u stolu spolu.

Rozhovor vedla: Chiara Bergianti, členka redakce

Juju Noda je mladá japonská závodnice, která se narodila 2. února 2006 v Tokiu. Juju se začala učit řídit a jezdit v motokáře, když jí byly tři roky. Její otec je Hideki Noda, pilot Formule 1. V deseti letech se poprvé zúčastnila závodů Formule v rámci dánského šampionátu F4. Ve věku 12 a 13 let Juju vyhrála závody tříd F4 a F3 U17, za své úspěchy získala mezinárodní uznání a následovala další medailová umístění a skvělé výsledky.